VIP Vision Access Control Battery Backup Cabinet
Model:AC-WSB
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Battery Backup | 12VDC 7Ah |
| Dimensions | 456 x 356 x 109mm |
| Event Reporting | Via RS-485 Extension: Main Power Failure, Main Power Recovery, Tamper |
| Features | 12V7Ah Backup Battery Enclosure, Air Circuit Breaker, Firmware Update, Event Reporting, Anti-Tamper Output |
| Housing | Galvanised steel plate |
| Operating Conditions | Less than 95% RH / Indoors only |
| Power Input | 100~240VAC ≤1.5A |
| Power Output | 15VDC ≤4A |
| Weight | 9.00kg |
| Warranty (Years) | 4 |