7" Touchscreen IP Intercom Monitor (White)
Model:INTIPMONA
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Alarm Support | Yes; 8 Input Channels |
| Audio Input | Omni-directional Microphone |
| Audio Output | Embedded loudspeaker |
| Bidirectional Talk Support | Yes |
| Compression | H.264 |
| Display Resolution | SVGA (800 x 480) |
| Display Size | 7” Colour TFT LCD |
| Ethernet | 10M/100Mbps Self-adaptive |
| Main Processor | Embedded Microprocessor |
| Memorty Capacity | 4GB MicroSD Card (non-removable) |
| Network Protocol | TCP/IP |
| Operation System | Embedded Linux OS |
| Operational Input | Resistive Touchscreen / On-unit Soft Keys |
| Power | 12VDC |
| Power Consumption | Standby < 1.5W / Operation < 7W |
| Working Environment | -10 ~ +60°C / 10 ~ 90%RH (max.) |
| Warranty (Years) | 0 |