Residential Series Touchscreen IP Intercom Monitor (White)
Model:INTIPMONKW
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Alarm Support | Yes; 6 Input channels / 1 output channel |
| Audio Input | Omni-directional Microphone |
| Audio Output | Embedded Loudspeaker |
| Bidirectional Talk | Support |
| Dimensions | 189.6mm x 134.6mm x 26mm |
| Display Resolution | 1024 x 600 |
| Display Size | 7" Colour TFT LCD |
| Ethernet | 10M/100Mbps adaptive |
| Installation | Surface Mount |
| Internal Capacity | MicroSD Slot, up to 32GB |
| Main Processor | Embedded Processor |
| Network Protocol | RTSP; RTP; SIP; DNS; SSH |
| Operating Temperature | -10 ~ +55°C / 10 ~ 90%RH (max.) |
| Operational Input | Capacitive touchscreen |
| Power Consumption | Operation < 6W |
| Power Input | 12VDC / 1A, PoE (802.3af) |
| Video Compression | H.264 ; H.265 |
| Weight | 0.34kg |
| Warranty (Years) | 4 |