Outdoor Station for Residential Use
Model:INTIPRDS
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Access Control | Support by expansion mode |
| Audio Input | Microphone |
| Audio Output | Built-in speaker |
| Auto Light Compensation | N/A |
| Bidirectional Talk | Support dual-way bidirectional talk |
| Black Light | Support |
| Body Approaching | N/A |
| Camera | 1.3MP CMOS camera |
| Dimensions | 154.2 x 114.2 x 43.0mm |
| Display Resolution | N/A |
| Ethernet | 10M/100Mbps Self-adaptive |
| Ingress Protection | IP65 |
| Intercom Type | IP Residential Door Station |
| LCD Display | N/A |
| Main Processor | Embedded micro processor |
| Memory Slot | 128MB |
| Network Protocol | TCP/IP,SNMP,MDI/MDI-X Self-adaptive |
| Operating Environment | -10° to 55°C |
| Operating System | Embedded LINUX OS |
| Operation | Button/ IC Card |
| Power Consumption | <5W |
| Power Input | DC 10~15V |
| Vandal Resistant | Yes |
| Video Compression | H.264 |
| Weight | 0.6kg |
| Warranty (Years) | 1 |