Apartment Series Lift Controller
Model:LFTCON
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Alarm In | 6 (Alarm_in_1 for fire alarm) |
| Alarm Out | 2 |
| Communication Indicator | 1 |
| Communication Type | TCP/IP; RS485, and Wiegand |
| Dimensions | 210mm x 116mm x 29mm |
| Installation | Wall mount / DIN rail |
| Main Processor | ARM Cortex M4@180MHz |
| Operating Temperature | -20°C~55°C / 90%RH |
| Power | 12VDC, PoE (802.3af) |
| Power Indicator | 1 |
| Relay Indicator | 16 |
| Relay Out | 16 |
| RS485 | 4 (RS485 1: card reader or call lift module / RS485 2: card reader or call lift module / RS485 3: cascade with slave lift controller / RS485 4: call lift module) |
| Weight | 1.0kg |
| Wiegand | 1 |
| Warranty (Years) | 4 |
| Downloads |
|---|
| VIP Vision LFTCON User Manual (PDF) |