12RU 600mm Free-standing Data Cabinet
Model:RMC-B12U600F
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Cabinet Depth | 600mm |
| Cabinet Height | 533mm |
| Fan Slots | 2 (Built-in Fans) |
| Fixed Shelves | 1 |
| Load Capacity | 800kg |
| Lockable | Yes |
| Material | SPCC Steel |
| Mounting Options | Free-standing |
| Power Board | No |
| Rack Units (RU) | 12 |
| Wheels | Yes |
| Warranty (Years) | 1 |