19'' 12RU 600mm Free-standing Data Cabinet
Model:RMC-B12U600F2
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Assembled | Yes |
| Cabinet Depth | 600mm |
| Cabinet Standard | 19'' (482mm) |
| Exterior (WxDxH) | 600 x 600 x 652mm |
| Fan Slots | Yes (2 x Built-in Fans) |
| Included Shelves | No |
| Load Capacity | 800kg |
| Lockable | Yes |
| Material | SPCC Steel |
| Mounting Options | Free-standing |
| Power Board | No |
| Rack Units (RU) | 12 |
| Wheels | Yes |
| Warranty (Years) | 1 |