19'' 18RU 600mm Pre-assembled Wall-Mount Data Cabinet
Model:RMC-B18U600W2
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Assembled | Yes |
| Cabinet Depth | 600mm |
| Cabinet Standard | 19'' (482mm) |
| Exterior (WxDxH) | 600 x 600 x 908mm |
| Fan Slots | Yes (2 x fan slot) |
| Included Shelves | No |
| Load Capacity | 100kg |
| Lockable | Yes |
| Material | SPCC Steel |
| Mounting Options | Wall Mount |
| Power Board | No |
| Rack Units (RU) | 18 |
| Wheels | No |
| Warranty (Years) | 1 |
| Downloads |
|---|
| VIP Vision RMC Series Manual (PDF) |