19'' 4RU 300mm Pre-assembled Wall-Mount Data Cabinet
Model:RMC-B4U300W
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Assembled | Yes |
| Cabinet Depth | 300mm |
| Cabinet Standard | 19'' (482mm) |
| Exterior (WxDxH) | 600 x 300 x 280mm |
| Fan Slots | Yes (1 x fan slot) |
| Included Shelves | No |
| Load Capacity | 60kg |
| Lockable | Yes (Front lock included, side locks optional) |
| Material | SPCC Steel |
| Mounting Options | Wall Mount |
| Power Board | No |
| Rack Units (RU) | 4 |
| Wheels | No |
| Warranty (Years) | 1 |
| Downloads |
|---|
| RMC-BxU300W - Series Datasheet (PDF) |