6RU 450mm Wall-Mount Data Cabinet
Model:RMC-B6U450W
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Cabinet Depth | 450mm |
| Cabinet Height | 266mm |
| Fan Slots | 1 |
| Fixed Shelves | No |
| Load Capacity | 100kg |
| Lockable | Yes |
| Material | SPCC Steel |
| Mounting Options | Wall Mount |
| Power Board | No |
| Rack Units (RU) | 6RU |
| Wheels | No |
| Warranty (Years) | 1 |