Fans for Data Cabinets (2pc)
Model:RMC-FN2P
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Air Volume | 75/90CFM |
| Bearing Type | Sleeve Bearing |
| Dimensions | 120mm x 120mm x 38mm |
| Fan Speed | 2600~3000RPM |
| Frequency | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Power | 30.8/22 Watts |
| Voltage | 220VAC |
| Warranty (Years) | 1 |
| Downloads |
|---|
| VIP Vision RMC Series Manual (PDF) |