75W Remote View Solar Surveillance System (WiFi)
Model:SLR-A75-4W
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Area Light | 40W LED |
| Battery | 41.6Ah Lithium Iron Phosphate (LiFiPo 4) with Low Voltage Cutoff |
| Beam Angle | 150° x 70° (batwing distribution) |
| Camera Model | VSIP4MPPTZMINI |
| Camera Type | 4.0MP 4x Optical Zoom Mini PTZ Dome |
| Construction | Metal with polycarbonate dome |
| Conversion Rate | 19.6% |
| Dimensions (Camera) | Ø122mm x 89mm |
| Dimensions (Panel) | 1063 x 259 x 526mm |
| Field of View | Horizontal: 112.5° ~ 30° (4x Optical Zoom) |
| Image Sensor | 1/3" 4.0MP Progressive Scan CMOS |
| Included Accessories | Camera adapter, right angle bracket, mounting box, pole mount bracket, 128GB microSD |
| Ingress Protection (Camera) | IP66 |
| Ingress Protection (Panel) | IP66 |
| Lens | 2.7 ~ 11mm F1.6 ~ F2.8 Motorised Lens |
| Light Output | 6947lm (160lm/W) |
| Lighting Compensation | BLC / HLC / WDR (120dB) |
| Max. Record Resolution | 4.0MP (2592 x 1520) up to 25fps |
| Min. Illumination | 0.05 Lux/F1.6 (Color), 0.005 Lux/F1.6 (B/W) |
| Motion Detection | Microwave (65°, 10m range @ 8m install height) |
| Optional Accessories | N/A |
| Pan / Tilt Range | Pan: 0° ~ 355° / Tilt: 0° ~ 90° / Auto-flip 180° |
| Pan / Tilt Speed | Preset: Pan: 100°/s; Tilt: 60°/s Manual: Pan: 100°/s; Tilt: 60°/s |
| Panel Tilt Adjust | -60° ~ 60° |
| Panel Type | 75W monocrystalline silicon panel |
| Pole Diameter | Ø60mm |
| Vandal Resistance | IK10 |
| Video Compression | H.265/H.264: 448 ~ 8192Kbps |
| Wind Resistance | Up to 65m/s |
| Warranty (Years) | 4 |