1.3 Megapixel Day/Night IP PTZ Camera
Model:VSIP1MPPTEZ
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Alarm Input/Output | 1 Terminal Block Input, 1 Terminal Block Output |
| Compression | MPEG4/MJPEG |
| Dimensions (mm) | 120(Dia) x 126(H) |
| Image Sensor | Micron Progressive Scan CMOS |
| IR LED | 3 Pcs |
| IR Range | 5~10m |
| Lens | f4.2mm/F1.8 |
| Power | 12VDC, PoE |
| Recording Resolution | 8FPS @ 1.3MP |
| Resolution | 1.3MP (1280 x 960) |
| Weight | 0.45kg |
| Warranty (Years) | 0 |
| Downloads |
|---|
| User Manual |
| Brochure |