VIP Vision IP PTZ Control Keyboard
Model:VSIPPTZKB3
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Atmosphere Pressure | 86kpa~106kpa |
| Dimension (W×D×H) | 330mm×139mm×53mm (not including joystick) 330mm×139mm×103mm (including joystick) |
| Direct Interface | 1 RS232/2 RS485 |
| Joystick | 3-axis, vector-solving, with twisting, return to-center head |
| LCD Display | 75.2mm x 33.85mm |
| Network Interface | RJ45 |
| Power Consumption | 5W |
| Power Supply | input 100V~240V 50Hz / 60Hz,output DC12V/1000mA |
| Weight | 1.3kg (Including package) |
| Working Humidity | 10%~90% |
| Working Temperature | -10℃~+55℃ |
| Warranty (Years) | 4 |
| Downloads |
|---|
| How to Setup & Use the PTZ Keyboard |