5.0 Megapixel Auto Iris C-Mount Lens (4.5~10mm)
Model:VSLA-AV4.5-10MP5
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Aperture | F/1.6 |
| Back Focal Length | 6.77 ~ 11.73mm |
| Compatible Resolution | Megapixel |
| Compatible Sensors | CCD / CMOS |
| Dimensions | Ø32 x 40.8 x 45.6mm |
| Effective Aperture | Front: Ø19.9mm Rear: Ø9.5mm |
| Field of View (wide~tele) | Diagonal: 106.5 ~ 49.5° / Horizontal: 85 ~ 39° / Vertical: 62 ~ 29.5° |
| Focal Length | 4.5 ~ 10mm |
| Image Format | 1/2” |
| Iris Control | DC Auto |
| Mount | C - Mount |
| Warranty (Years) | 1 |
| Downloads |
|---|
| VSLA-AV4.5-10MP5 Product Brochure (PDF) |