5.0 Megapixel Manual Iris C-Mount Lens (4.5~10mm)
Model:VSLM-AV4.5-10MP5
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Aperture | F/1.6 |
| Back Focal Length | 7.79 ~ 11.8mm |
| Compatible Resolution | Megapixel |
| Compatible Sensors | CCD / CMOS |
| Dimensions | Ø33 x 33.4mm |
| Effective Aperture | Front: Ø19.8mm Rear: Ø9.3mm |
| Field of View (wide~tele) | Diagonal: 102 ~ 46.5° / Horizontal: 80.5 ~ 37° / Vertical: 60 ~ 28° |
| Focal Length | 4.5 ~ 10mm |
| Image Format | 1/2” |
| Iris Control | Manual |
| Mount | C - Mount |
| Warranty (Years) | 1 |
| Downloads |
|---|
| VSLM-AV4.5-10MP5 Product Brochure (PDF) |