8-port Unmanaged PoE+ Switch (1 Uplink port, 1 Hi-PoE port)
Model:VSPOE-SWA8
Overview
| Specifications | |
|---|---|
| Dimensions | 190 x 100 x 42mm |
| Ethernet Ports | 1 x 10/100 Base-T / 8 x 10/100 Base-T (PoE power supply) |
| Exchange Mode | Store & forward |
| Operating Environment | -10° ~ 55°C / RH90% (max) |
| PoE Protocol | IEEE802.3af (PoE), IEEE802.3at (PoE+), Hi-PoE |
| Power Consumption | Port 1: ≤60W / Port 2-8: ≤30W / Total: ≤96W |
| Remote Management | N/A |
| Weight | 0.48kg |
| Warranty (Years) | 4 |
| Downloads | None Available |
|---|